Ota yhteyttä

Etusivu » Palvelut » Aloittavat yritykset » Asiantuntijaverkosto

Asiantuntijaverkosto

Wirman kattava asiantuntijaverkosto on käytössäsi. Ota yhteyttä meihin, jos tarvitset apua asiantuntijan löytämisessä.

 

Konsulttitoimistot

 

Arnora Oy, ICT-yritysten liiketoiminnan kehittäminen, kasvu ja kansainvälistyminen, viestinnän kehittäminen
Kirkkokatu 14b, 2. krs, PL 234 53101, Lappeenranta
Jukka Niiranen, p. 040 502 8201
jukka.niiranen@arnora.com
www.arnora.com

Lakiasiaintoimistot

 

Berggren Oy, keksinnön ja tuotteen suojaamiseen liittyvät palvelut, IPR -strategiaan liittyvät palvelut, tutkimukset ja valvonta
Valtakatu 49 53100, Lappeenranta
Marjut Lattu-Hietamies, p. 040 823 0521
marjut.lattu-hietamies@berggren.fi
www.berggren.eu

 

Ferenda Helsinki Oy, vakuutusasiat, riita-asiat, sopimukset, yritysjärjestelyt ja sukupolvenvaihdokset, lupa- ja hankinta-asiat, juridiikka
Valtakatu 48 A 19, 3. krs 53100, Lappeenranta
Krista Vierimaa​, p. 050 525 5322
krista.vierimaa@ferenda.fi
http://www.ferenda.fi/

 

Laine Nikkanen Luukko Oy, sopimus- ja kauppaoikeus, vahingonkorvausoikeus, henkilökohtaiset lakiasiat, sopimukset ja asiakirjat, yritysjärjestelyt ja sukupolvenvaihdokset, riidat ja julkiste hankinnat
Koulukatu 11, 53100 Lappeenranta
Jouni Nikkanen, , p. 010 581 1442
jouni.nikkanen@laineco.fi
https://www.laineco.fi/

 

Lindblad & Co Oy, etabloitumispalvelut, EU- ja kilpailuoikeus, IPR-oikeudet, kansainvälinen toiminta, riitojen ratkaisu, sopimusoikeus, sukupolvenvaihdos, yritysverotus, yritysjärjestelyt ja yrityskaupat
Oksasenkatu 8 B 15 53100, Lappeenranta
Petri Anttila, p. 020 749 8177
petri.anttila@lindblad.fi
https://lindblad.fi/

 

Markkinointi ja mainonta

 

Bro Bono Oy / Breezy.fi, verkkosivut, digimarkkinointi, brändäys, video- ja valokuvaus, ilmakuvaus, audio
Raatimiehenkatu 20 A 3 53100, Lappeenranta
Tommi Vilkko, p. 050 376 2254
tommi@breezy.fi
https://breezy.fi/

 

Con Logo, logo ja ilme, nettisivut, hakukoneoptimointi, lehti- ja kirjataitot, Facebook, painoaineistot
Satamatie 17 53900, Lappeenranta
Emmi Siitari, p. 040 960 1887
emmi@conlogo.fi
https://www.conlogo.fi/

 

Grano Oy, painotuotteet, digitaalinen markkinointi, suora- ja tapahtumamarkkinointi, brändin rakentaminen ja hallinta, sisällön suunnittelu
Alaniitynkatu 15 53300, Lappeenranta
Hanne Kuusisto, p. 044 766 2314
hanne.kuusisto@grano.fi
https://www.grano.fi/

 

Markkinointi Ukkonen Oy, digi- ja somemarkkinointi, kotisivut, sähköpostimarkkinointi, ohjelmointi, sisältömarkkinointi, hakukoneoptimointi
Mäntysuonkatu 14 53550, Lappeenranta
Niko Ukkonen, p. 050 467 7457
niko@markkinointiukkonen.fi
https://www.markkinointiukkonen.fi/

 

Mediakolmio / Roister Marketing Oy, digitaalinen markkinointi ja mainonta, liiketoiminnan kehittäminen
Brahenkatu 4 53100, Lappeenranta
Teemu Hakolahti, p. 050 355 1370 
teemu.hakolahti@roister.fi
www.mediakolmio.fi

 

Nitroid 360 Oy, strateginen viestintä ja markkinointi, brändäys
Kristiinankatu 11 53900, Lappeenranta
Sanna Rautio, p. 040 066 3013
sanna.rautio@nitroid.fi
https://www.nitroid.fi/

 

Zero Moment Oy, digitaalinen markkinointi ja liiketoiminta (mm. hakukoneoptimointi, Google -mainonta, sosiaalinen media)
Eskolankatu 19 53500, Lappeenranta
Jaani Väisänen, p. 040 529 5234
jaani@zeromoment.fi
www.zeromoment.fi

Muut yritykset

 

Eminko Oy, kansainvälinen projektitoteutus, yritysvalmennus, konsultointi, tutkimus- ja kehitystyö, markkinointi 
Liisankatu 10 55100, Imatra
Kauko Määttä, p. 044 284 0944
sales@eminko.com
http://www.eminko.com/

 

CHS Logistics Oy, lento- ja merirahti, maantiekuljetukset, rautatiekuljetukset, logistiikka, varastointi, biotiede- ja lämpötilasäädellyt kuljetukset
Lastaajanväylä 22-24 53420, Lappeenranta
Marjo Kaulio-Behm, p. 020 766 9430
marjo.kaulio-behm@chs.fi
https://www.chs.fi/

 

VMP / Fegato Oy, henkilöstövuokraus- rekrytointi- ja HR-asiantuntijapalvelut
Mutkakatu 11 LH3 53100, Lappeenranta
Merja Teitto, p040 307 5601
merja.teitto@vmp.fi
www.vmp.fi

Oppilaitokset

- Tulossa

Rahoitus ja pankit

 

Clover Factory Oy, asiakasymmäryksen selvittäminen, rahoitus, teknologian kaupallistaminen, kehityshankkeidein suunnittelu ja toteutus
SYK / Skinnarilankatu 34 53850, Lappeenranta
Panu Parviainen, p. 050 918 5001
panu@cloverfactory.fi
http://cloverfactory.fi/

 

Nordea Bank AB, Suomen sivuliike, verkko- ja mobiilipalvelut, tilit ja maksut, rahoitus, sijoittaminen, ulkomaankauppa, vakuutukset, toimialaratkaisut
Kauppakatu 40, Kauppakeskus Galleria 53100, Lappeenranta
Aki Behm
aki.behm@nordea.com
https://www.nordea.fi/
 

Taloushallinto ja kirjanpito

 

Askele Oy, sähköinen taloushallinto ja raportointi, CRM -järjestelmät, sähköiset matka- ja kululaskujen sähköistäminen, mobiilinen työajanseuranta ja työvuorosuunnittelu, asiantuntijayritysten toiminnanohjaus
Mannerheiminkatu 5 53800, Lappeenranta
Matti Tiilikainen, p. 050 324 6655
matti.tiilikainen@askele.fi
http://askele.fi/

 

KPMG Oy Ab, tilintarkastus- ja varmennuspalvelut, vero- ja lakipalvelut, liikkeenjohdon konsultointi, tietoturva, yritysjärjestelyt, strategia, neuvontapalvelut
Kauppakatu 40D 53100, Lappeenranta
Heikki Tuomi, p. 020 760 3388
heikki.tuomi@kpmg.fi
https://home.kpmg.com/fi/fi/home.html

 

Rantalainen & Talsi Oy, taloushallinto, asiantuntijapalvelut, HR-palvelut, yrityskaupat ja omistajanvaihdokset, kansainväliset asiakkuudet
Mannerheiminkatu 7 53900, Lappeenranta
Tommi Teittinen, p. 0503773333
tommi.teittinen@rantalainen.fi
https://www.rantalainen.fi/

 

Tilitoimisto Heini Poutiainen Oy, kirjanpito, palkanlaskenta, yhtiöoikeudelliset palvelut, lainahakemukset, laskutuspalvelut, maksuliikenteen hoito
Ratakatu 33 53100, Lappeenranta
Heini Poutiainen, p. 040 715 6107
heini.poutiainen@tilitpoutiainen.fi
http://www.tilitpoutiainen.fi/

 

Tilikanava Oy, kirjanpito- ja raportointipalvelut, palkanlaskenta ja palkkakirjanpito, yrityspalvelut, laskutus- ja laskujenmaksupalvelut, isännöinti, sähköiset taloushallintapalvelut
Kauppakatu 40D 53100, Lappeenranta
Jari Kurronen, p. 010 439 9001
jari.kurronen@tilikanava.fi
https://www.tilikanava.com

Toimitila-asiat

JR Marketing Oy / Sp-Koti,  toimitilat ja kiinteistönvälitys sekä niihin liittyvät asiantuntija- ja arviointipalvelut
Valtakatu 41 53100, Lappeenranta
Jukka Rusanen, p. 0400755643
jukka.rusanen@spkoti.fi
https://www.spkoti.fi

Vakuutusyhtiöt

 

Keskinäinen Vakuutusyhtiö Fennia, vakuutukset ja korvauspalvelut
Raatimiehenkatu 20 53100, Lappeenranta
Ilkka Marttinen, p. 010 503 3976
ilkka.marttinen@fennia.fi
https://www.fennia.fi/

 

LähiTapiola Kaakkois-Suomi, vakuutukset, sijoitukset ja varainhoito, yritysrahoitus
Oksasenkatu 1 53100, Lappeenranta
Timo Pellinen, p. 040 154 6426
timo.pellinen@lahitapiola.fi
https://www.lahitapiola.fi/yritys
 

Yhdistykset

 

Etelä-Karjalan Yrittäjät ry, alueelliset ja valtakunnalliset jäsenedut, omistajanvaihdokset, neuvontapalvelut, Karjalove -verkosto
Valtakatu 51 53100, Lappeenranta
Jami Holtari, p. 040 055 1435
jami.holtari@yrittajat.fi
https://www.yrittajat.fi/etela-karjalan-yrittajat